Merači mikrotalasnog zračenja
Lako izmerite potencijalno štetno mikrotalasno zračenje – npr. B. uzrokovane mikrotalasnim pećnicama koje propuštaju, stubovima za radio prenos ili VLAN ruterima
Brzo otkrivanje izloženosti mikrotalasnom zračenju
Mikrotalasno zračenje je bez mirisa i nevidljivo, ali u zavisnosti od intenziteta može biti opasno na duži rok. Visokofrekventna polja, kolokvijalno nazvana elektrosmog, mogu se širiti u talasima iz izvora zračenja, poremetiti funkcionalnost drugih električnih uređaja, ali i uticati na ljudsko telo. Elektromagnetno zračenje prodire u tanke zidove, konvencionalne prozore i crepove, a telo reaguje na ova polja poput antene.
Sa našim uređajima za merenje zračenja iz serije BR kompanije Trotec, moguće je detektovati mikrotalasnu emisiju svih visokofrekventnih uređaja koji rade u ISM opsegu od 2,45 GHz. idealan npr. B. u domaćinstvu ili u kancelariji.
Mogući kućni aparati i sistemi sa mikrotalasnim zračenjem su npr. na primer.:
- starije ili mikrotalasne pećnice koje cure u kuhinji
- Tornjevi za prenos i neke mreže mobilnih telefona
- bežični sistemi za video prenos
- radio predajnici i daljinski upravljači
- bluetooth uređaja
- ViFi ruteri i ViFi repetitori
Ručni merni uređaji otkrivaju izvore smetnji i zračenja curenja
Sve dok se poštuju primenljive granične vrednosti i mere bezbednosti, mikrotalasi su zapravo bezopasne. Oštećeni uređaji sa neispravnim štitom, s druge strane, mogu postati izvor opasnosti i ponekad imaju curenje zračenja koje je štetno po zdravlje. Pored toga, različiti mikrotalasni uređaji postaju izvori smetnji zbog nepovoljnog položaja u domaćinstvu i utiču, na primer, na performanse VLAN-a ili drugih bežičnih veza. Bilo da se radi o mikrotalasnoj pećnici koja curi, VLAN ruteru, mobilnom telefonu ili prenosnom stubu – sa našim laganim ručnim mernim uređajima, štetno ili ometajuće mikrotalasno zračenje može se pouzdano otkriti i informacije proizvođača o maksimalnoj gustini snage uređaja sa mikrotalasnim zračenjem mogu se proveriti .
Elektrosmog u automobilu: elektronika u vozilu, grejanje sedišta i sistemi bez upotrebe ruku
Čak iu automobilu, dodatni dodaci kao što su grejna sedišta i Bluetooth hands-free kompleti stvaraju visokofrekventno zračenje. Pošto metalno telo sprečava pražnjenje napolje, izvori zračenja se reflektuju unutar vozila, što dovodi do povećane izloženosti zračenju.
Merite i budite sigurni: BR16 vas upozorava na opasne izvore zračenja
Ako je izmerena vrednost iznad ICNIRP maksimalne granice od 5 mV/cm², BR16 merač zračenja automatski upozorava korisnika kombinacijom zvučnog signala i crvenog trepćuće LED diode ispod displeja. Na ovaj način, uzroci prekomernog nivoa zračenja mogu se pratiti jednako lako kao i izvori smetnji koji izazivaju tehničke probleme u kući ili na poslu.
Stvari koje treba znati o EMF zračenju:
Većina zemalja u svetu poštuje preporuke Međunarodne komisije za zaštitu od nejonizujućeg zračenja (ICNIRP) prilikom postavljanja graničnih vrednosti u opsegu visokih frekvencija. Isto tako i Nemačka. Trenutne preporuke ICNIRP granične vrednosti variraju u zavisnosti od primene i kreću se između 0,2 i 5 mV/cm². Na primer, dozvoljena granična vrednost emisije za kuhinjske mikrotalasne pećnice prema DIN EN 60335-2-90 je 5 mV/cm², dok je trenutna granična vrednost za UMTS frekvencije u Nemačkoj prema Saveznoj uredbi o kontroli imisije 26 (BlmSchV) približno 1 mV/cm² cm². Vrednosti iznad granične vrednosti od 5 mV/cm² jednoglasno su klasifikovane kao štetne.
Serijska oprema
Opcija
Nije raspoloživo